Főzőversenyek

1-2 osztály
2018.05.26.

Az egészséges táplálkozás, egészséges életmód népszerűsítéseként főzőversenyt, családi napot szerveztünk a szürke iskola udvarán. Fontosnak tartjuk a zöldségek megjelenését az étlapon, igy olyan ételt gondoltunk ki, amit szívesen fogyasztanak a gyerekek és az egészséges táplálkozásra ösztönzi őket. Míg a szülők szorgoskodtak, a gyerekek mozgásos sporttevékenységekkel ismerkedhettek. A finom illatok egyre csábítóbbak voltak, gyerekek és felnőttek szívesen lakmároztak a finomságokból. A versen eredményhirdetéssel zárult, ahol az elsősök és a másodikosok is különdíjat kaptak, Mindenki számára emlékezetes marad ez a délután.

« A 3 »

3.a-3.b
2018.05.26.

Az alsó tagozat részvételével az egészséges életmódra és az egészséges táplálkozásra nevelés céljából főzőversenyt rendeztünk. A szülők és a gyerekek segítségével egészséges, vitamindús zöldségek, gyümölcsök felhasználásával különböző salátákat készítettünk a hagyományos ill. a reformkonyha módszereivel. A közös sütés-főzés mellet  sportversenyeken és az egészséges életmódot népszerűsítő teszteken is megmérhették tudásukat és kellemesen szórakozhattak tanulóink. A verseny eredményhirdetéssel zárult. A 3.a osztály a Hagyományos ízek, a 3.b osztály Ősanyáink receptjei díjban részesült

« A 3 »

4-5. osztály
2018.05.25.

Családi nap keretében szülőkkel együtt hirdettük meg főzőversenyünket. Ahol egészséges ételekkel és modern konyhatechnikával ismerkedhettek meg a gyerekek. Készült Wok egytálétel, Smoothie készítővel gyümölcsök, zöldségek mixelése, gyümölcsökből gyümölcssaláta készítése. A főzés ideje alatt a résztvevők érdekes programlehetőségek közül választhattak. Többek között: városismereti akadályverseny, sportversenyek, szépterítési verseny.

« A 4 »

Eredményhirdetéskor mindenki izgatottan várta a zsűri döntését. a negyedik osztály a reformkonyha ízei kategóriában első helyezett lett. Az ötödikesek csapatai baromfi zek és paprikás ízek kategóriában szereztek győzelmet. A jó hangulatú délután végén megfogadtuk, hogy jövőre újra rendezzük a versenyt.

6.a osztály
2018.06.08.

Hosszú tanakodás és receptek keresgélése előzte meg a 6.a osztályosok főzőverseny rendezvényét. A 21 fős osztályunk létszáma 39 főre duzzadt. Döntésünk eredményeképpen mivel növekedési szakaszban vagyunk és a fehérjére is szükségünk van, csirkemell és hal készült, természetesen különféle zöldségsalátával. A várakozás óriási volt. Mindenki kivette részét a munkából. Az alapanyagok mosása, szeletelése, grillezése, szervírozása egyaránt érdekelte a gyerekeket. Úgy gondolom, hogy igen tartalmas programban vehettünk részt, ahol gyermekek és szülők egyaránt jól érezhették magukat.

7a-6.b osztály
2018.06.09.

Osztályainkból mindenki képviseltette magát és a szülők is nagy számban vettek részt a pályázat keretében megrendezett családi nappal egybekötött főzőversenyünkön. Tervünket teljesítettük. A különböző húsok grillezése mellett finomabbnál finomabb zöldségsalátákat készítettünk. Desszertnek a gyerekek kívánsága szerint gyümölcssaláta készült. Felnőttek és gyerekek egyformán kivették részüket a főzési feladatokból, majd a csapatok apraja különböző sportjátékokon mérhette össze erejét. Élményekben gazdag tartalmas délutánt tudhatunk magunkénak. Bízunk benne, hogy a nyár folyamán az elkészített zöldség és gyümölcssaláták otthon is az asztalra kerülnek.

A különdíjakat minden csapat megkapta.

« A 4 »

8. osztály
2018.06.09.

A pályázat által megvalósult családi napunkon a legfontosabb cél az volt, hogy megmutassuk a gyerekeknek, főleg a fiúknak, hogy nemcsak hús-hússal lehet enni. Mindenki tudja, hogy mennyire fontos a változatos étrend és a zöldségek fogyasztása. A zöldségsaláta mellett különböző öntettekkel készítettük el a zöldségeket, ill. húst grilleztünk. Úgy gondoljuk, a gyerekek számára bebizonyítottuk, hogy ilyen ételek fogyasztása mennyire egészséges, ill. azt, hogy a zöldségköreteket már ők maguk is könnyen el tudják készíteni. A közös étkezés és beszélgetés mellett a délutáni programok között természetesen szerepelt a foci és a különböző sportjátékok.

Mindenki nagyon jól érezte magát. Elméletben és gyakorlatban is megtapasztaltuk a helyes és tudatos táplálkozás alapjait.

A verseny résztvevői különdíjakat kaptak.

« A 5 »