Dombi Tibor érkezett hozzánk

Dombi Tibor
2018.09.28.

Iskolánkban az egészséges táplálkozás mellett mindig is kiemelt figyelmet kapott a sport. A mozgás megszerettetése már gyermekkorban közös feladatunk. Erre építve iskolánk alapítványa a város iskolái között egy olyan sportrendezvényt szervezett, ami tanulóinkat, szüleiket, sőt, még más iskolába járó tanulókat is megmozgat. Településrészünk kertvárosi jellegéből adódóan, távol a városközponttól egy kulturális központként működik az itt élő emberek számára. Részt vesznek minden, az iskola kezdeményezte programon is. A Petri nap színfoltja a püspökladányi általános iskolák 5. és 6. osztályosainak futballmérkőzése. A programunkat megkoronázta, hogy iskolánkba látogatott Dombi Tibor magyar válogatott labdarúgó, jobbszélső. Hétszeres magyar bajnok, ötszörös magyar kupagyőztes, ötszörös magyar szuperkupa-győztes és egyszeres magyar ligakupa-győztes. A tornateremben tartott érdekes tájékoztatót a gyerekek tátott szájjal hallgatták. Kérdéseikre a válogatott futballista készséggel válaszolt, majd sor került a közös fotózásra is. Kérésünkre a meccseket is levezette, ami kölcsönös örömöt szült. Elmondása szerint külvárosi iskolánk a szülőfaluját idézte számára. A meccsek mellett további lehetőségek, mint népi játékok, múzeumpedagógiai foglalkozás, kézműves tevékenység, bolhapiac, rendőrségi bemutató is színesítették a  programot.A futball mérkőzések után a résztvevőket paprikáskrumplival vendégeltük meg, amit a 8.-osok szülei készítettek. Az est tábortűzzel zárult. Egy mindenki számára emlékezetes és élvezetes napot tudhattunk magunk mögött szeptember végén.

« A 2 »