EFOP 4.1.3

Kedvezményezett neve: Berettyóújfalui Tankerületi Központ

Projekt címe: Tanulást segítő tereik infrastrukturális fejlesztése a püspökladányi Petritelepi Általános Iskolában

Projekt azonosító száma: EFOP 4.1.3-17-00325

Támogatás összege: 41 120 000 Ft

Támogatás mértéke:

Projekt megvalósításának kezdete:

Projekt tervezett befejezési dátuma:

Projekt tartalma: Teljes fűtéskorszerűsítés, tornaterem felújítás

• Tornaterem felújítása:
    • belső lemállott vakolatok javítása
    • gumiburkolat cseréje, aljzatkiegyenlítéssel belső festési munkák
  • Az iskola épületében:
    • Radiátorok cseréje
    • Radiátor szerelvények cseréje:
      • termosztatikus szeleptest
      • termosztatikus szelepfej
  • A kazánházban:
    • Csővezetékek cseréje és festése
    • Kazánok cseréje
    • Kazánok kaszkád moduljai és automatikái
    • Kémények kialakítása
    • Kazánházi szerelvények
    • Épületgépészeti tervek készítése
  • A meglévő fűtési rendszer elavult, gazdaságtalan üzemeltetésű, ezért korszerűsítése szükségessé vált. A gáz hálózat kizárása, kiszellőztetése és a fűtési rendszer leeresztése után 1 db Hőterm típusú 116 kW-os gázkazán, 1 db Uniferro típusú 140 kW-os gázkazán, szerelvényeiknek, kéményeiknek és gázcsatlakozásaiknak elbontása szükséges, a kazánházban található egyéb fűtési vezetékek és gépészeti szerelvények leszerelése mellett.
  • A fűtési csőhálózat meglévő-megmaradó, a kazánházat leszámítva, ahol új nyomvonal kerül kialakításra fekete acél csőből, amit szigetelni kell. Az épületben a jelenlegi elavult hőleadók, új acéllemez lapradiátorokra lesznek kiváltva. A rendszer részbeni beszabályozása és az arányosabb hőleadás érdekében a hőleadók termosztatikus radiátorszeleppel, termofejjel és visszatérő csavarzattal lesznek felszerelve, melyek beépítése előtt a csatlakozó vezetékek kötésátalakítása szükséges.
  • A kazánházba 2 db új kondenzációs fali gázkazán (melyek kaszkádba lesznek kötve) és új gépházi szerelvények kerülnek beépítésre. A primer- és szekunder oldal egy hidraulikus váltóval lesz egymástól leválasztva. A primer oldalon a fűtőközeg keringtetéséről a kazánokba épített szivattyúk, a szekunder oldalon pedig a hidrováltó után beépített nedvestengelyű, frekvenciaváltós keringtető szivattyú fog gondoskodni a jelenlegi elavult, állandó fordulatszámú szivattyúk helyett. A meglévő rendszert zárttá kell alakítani, ezért a jelenlegi nyitott tágulási tartály elbontása után, zárt membrános tágulási tartályok beépítése szükséges. Az újonnan épített fűtési- és gázvezetékek a meglévő csőhálózatra fognak rákötni. A füstgáz elvezetéséről és a friss levegő bejuttatásáról koncentrikus égéstermék elvezető rendszer fog gondoskodni (amely kaszkádba lesz kötve), ami a tető fölé kerül kivezetésre.